بيانيه مجمع خبرنگاران و نويسندگان مطبوعاتي دفاع‌مقدس

بيانيه مجمع خبرنگاران و نويسندگان مطبوعاتي دفاع‌مقدس به مناسبت روز خبرنگار چاپ ارسال به دوست

مجمع خبرنگاران و نويسندگان مطبوعاتي دفاع‌مقدس به مناسبت گرامي‌داشت روز خبرنگار بيانيه‌اي صادر كرد.
در اين بيانيه آمده است:
17 مرداد،يادآور شكسته شدن قداست اصحاب رسانه و يادآور كشتار قلم، قتل عام انديشه و بريدن تمام زبان‌هايي است كه مي‌خواهند حقايق را همانگونه كه هست بيان كنند.
شهادت محمود صارمي در حالي كه تنها جرمش بازتاب جنايات طالبان بود، بيانگر مظلوميت اهالي خبر است.
پرواز صارمي نه نخستين اتفاق بود و نه آخرين آن كه از زمان حضور خبرنگاران و تولد رسانه‌ها، اين قشر هميشه مورد آسيب و خطر بوده‌اند هرچند اين خطر برايشان شيرين است.
در طول هشت سال دفاع مقدس نيز اهالي رسانه ثابت كردند كه براي انجام رسالت خويش از جان نيز مي‌گذرند و بيش از 244 شهيد خبرنگار بيانگر اين حقيقت است.

آنچه در طول سه دهه بعد از پيروزي انقلاب اسلامي در مقوله اطلاع‌رساني ثابت شده، ايستادگي، تلاش و همت همه جانبه خبرنگاران و اصحاب رسانه در موقعيت‌هاي مختلف است آخرين خاطره‌اي كه هنوز در ذهن‌ها باقي نيست شهادت خبرنگاراني است كه براي پوشش مانور ارتشيان اسلام وظيفه خويش را انجام دادند.

ولي سالهاست داغي بر دل اصحاب رسانه باقي است فريادي در گلو مانده و چشماني كه از انتظار خشك شده است. يادي گمشده كه دلها براي ديدارش پر مي‌زنند؛كاظم اخوان خبرنگار و عكاس خبرگزاري جمهوري اسلامي كه بيش از دو دهه پيش در جنوب لبنان به اسارت نيروهاي نيروهاي فالانژ درآمد ناگهان در هياهوهاي سياسي به فراموشي سپرده شده و هنوز هم خبري از او نيست.

اخوان عضو خانواده رسانه‌هاست و اين وظيفه‌ تمامي خبرنگاران و فعالان رسانه‌اي است تا خود پيگير پرونده او شوند.

مجمع خبرنگاران و نويسندگان مطبوعاتي دفاع مقدس ضمن گراميداشت ياد و خاطره تمامي شهداي عرصه خبر و تقدير و تجليل از تمامي اهالي رسانه،بار ديگر از تمامي همكاران،خبرنگاران، عكاسان و فعالان رسانه‌اي دعوت مي‌نمايد تا پيگير سرنوشت «كاظم اخوان» بوده وتوان خويش را براي بازگشت او به ميهن اسلامي فراهم كنند

منبع: سایت ساجد

/ 0 نظر / 37 بازدید