خبرگزاری فارس

به مناسبت روز خبرنگار؛

خانواده اخوان از جامعه رسانه‌اي كشور خواستار اقدامي سمبوليك شد

خبرگزاري فارس: خانواده خبرنگار ربوده شده توسط رژيم صهيونيستي در لبنان، از جامعه رسانه‌اي كشور خواست تا در مراسم‌ بزرگداشت روز خبرنگار عكس كاظم اخوان را به همراه داشته باشند.

A0116654.jpg

به گزارش خبرگزاري فارس شاهرخ سلطان احمدي خواهرزاده كاظم اخوان عكاس و خبرنگار خبرگزاري ايرنا كه در سال 1361 توسط عوامل وابسته به رژيم صهيونيستي در لبنان ربوده شد، در نامه‌اي از طرف خانواده كاظم اخوان خطاب به وي آورده است: شايد براي هر كس روز يا ماه يا سالي بيشتر از ديگر روزها و ماه‌ها و سال‌ها اهميت داشته باشد ، اما براي همه خبرنگاران ما روز 17مرداد اهميت ويژه‌اي دارد و شايد اگر تو نيز در ميان ما بودي اين روز براي تو مهم بود.
خانواده كاظم اخوان در نامه خود خطاب به وي تصريح كرد: در روز خبرنگار به تو فكر مي كنيم و به 25 سال پيش كه براي به تصوير كشيدن جنايات اسرائيل عليه مردم فلسطين و لبنان به آن كشور رفتي ودر يك توطئه مشترك مزدوران اسرائيل تو را ربودند و از آن روز تا امروز سرنوشت تو همچنان در هاله‌اي از ابهام قرار دارد.
به تو فكر مي‌كنيم و به همه صبري كه در بيست و پنج سال گذشته داشته‌اي و به سختي‌هايي كه تحمل كرده‌اي، اما تو بهتر مي‌داني زندگي يك خبرنگار يك زندگي عادي نيست، بلكه صحنه پر فراز و نشيب مسئوليت و عمل است.
در اين نامه آمده است: تو چه در دفاع مقدس و چه در عزيمت داوطلبانه به لبنان در محاصره رژيم اشغالگر قدس ثابت كردي كه اهل عمل هستي و از سختي‌هاي آن باكي نداشتي. مي‌گويند وقتي آهنگ جنگ نواخته مي‌شود، صف مردان جنگ از بقيه جدا مي شود و تو به عنوان يك خبرنگار در صف جنگ بودي با سلاح قلم و دوربين.
در اين نامه با بيان اين‌كه روز خبرنگار از اين جهت كه بايد روزي براي يادآوري مسئوليت‌پذيري انسان‌ها باشد، يك روز الهي است، خاطرنشان كرده است: كاظم! ما هنوز چشم انتظار مانده‌ايم و بغض در گلو داريم. 25سال چشم انتظاري و 25سال بغض، بي‌هيچ تسكيني و گذشت سال‌ها از ارزش‌هاي تو نكاسته است.
خانواده كاظم اخوان با بيان اين‌كه 25 سال است كه فرزندشان در چنگال رژيم اشغالگر قدس گرفتار شده است، اظهار داشت: سال گذشته روز خبرنگار براي ما استرس و اضطراب ويژه‌اي به همراه داشت چرا كه با حمله مجدد اسرائيل به لبنان هم زمان بود. اما پس از 33 روز، هيمنه ارتشي كه با تبليغات دروغين آن را شكست ناپذير قلمداد كرده بودند در هم شكست وحزب‌الله پيروز شد.
خانواده كاظم يادآور شد: اين‌كه از ميان اين همه نام خانوادگي دنيا، نام خانوادگي تو اخوان است، شايد براي اين باشد كه از خودمان بپرسيم چقدر ما، دوستان و همكارانت برادري‌هاي تو را با برادري جواب داديم و برادرانه به جستجوي تو پرداختيم؟
خانواده اخوان با بيان اين‌كه قصد دارند در روز خبرنگار به ديدن همه خبرنگاران بروند و براي چندمين بار از آنان بخواهند سرنوشت فرزندشان را پيگيري نمايند، تصريح كرد: مي‌خواهيم با تقديم عكس تو به آن‌ها از همكارانت بخواهيم كه تو را فراموش نكنند؛ تا در روز خبرنگار هر كجا خواستند عكس يادگاري بگيرند تصوير تو را در دست بگيرند تا نشانه‌اي بر مظلوميت خبرنگاران باشد؛ تا هركس در مورد اين قاب عكس پرسيد، پاسخ دهند كه اين، عكس خبرنگاري است كه 25 سال پيش در لبنان ربوده شده و هيچ اطلاعي از سرنوشت او در دست نيست.
در ادامه نامه آمده است: كاش سرنوشت كاظم براي همه همكارانش مهم باشد دوست دارم اگر كسي از من پرسيد همكاران كاظم براي او چه كرده‌اند، با خوشرويي بگويم هرچه از دستشان بر آمد انجام دادند، سكوت نكردند، بي تفاوت نبودند و در حد وسعشان قلم زدند.
خانواده اخوان با ابراز تأسف از اين‌كه به جاي تبريك روز خبرنگار، از خبرنگاران انتقاد مي‌كنند، اظهار داشت: اين جمله را بارها شنيده‌ايم كه سرنوشت كاظم اخوان خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي و سه همراه او احمد متوسليان، تقي رستگار مقدم وسيد محسن موسوي كاردار سفارت ايرا ن در لبنان يك معماي پيچيده شده كه كسي از آن سر در نمي‌آورد و خانوادهاي اين عزيزان پس از گذشت 25سال همچنان بايد در انتظار حل اين معما باشند؛ اما اگر منصفانه قضاوت كنيم مي‌بينيم كه بسياري از همكاران كاظم نيز در برابر روشن شدن سرنوشت كاظم كوتاهي كردند و خود را توجيه نمودند.

/ 0 نظر / 20 بازدید