يك مقام مسئول سفارت ايران در بيروت:
ديپلمات هاي ايراني ربوده شده در لبنان در زندان هاي اسرائيل هستند

يك مقام مسئول در سفارت كشورمان در بيروت از زنده بودن ديپلمات هاي ايراني ربوده شده در لبنان خبر داد.
يك مقام مسئول در سفارت كشورمان در بيروت با تاكيد بر اين كه اطلاعات و خبرهاي جديدي در مورد ديپلمات هاي ايراني ربوده شده در لبنان وجود ندارد، گفت: ملاك اظهارنظر ما اين است كه ادله و شواهدي مبني بر كشته شدن اين ديپلمات ها وجود ندارد، اما اين در حاليست كه در مورد زنده بودن آنها سرنخ هايي وجود دارد.
اين مقام مسئول در سفارت ايران در لبنان در گفت وگو با (ايسنا)، با بيان اين كه در مورد آخرين وضعيت چهار ديپلمات ايراني ربوده شده در لبنان در 52 سال پيش اظهار داشت: قطعي ترين نظري كه مي توان بر روي آن تاكيد كرد، اظهارات اخير شيباني، سفير ايران در بيروت است كه در مراسم سالگرد ربوده شدن اين ديپلمات ها گفت كه اين ديپلمات ها در زندان هاي اسرائيل همچنان زنده هستند.
وي ادامه داد: برخي گمانه زني ها و اطلاعات رسانه اي صحت ندارد، چراكه اين ها مسايل مختلف را به هم ربط مي دهند، اما مهمترين مساله اين است كه خبر جديدي در اين خصوص وجود ندارد.
پيش از اين پايگاه خبري وعد وابسته به حزب الله لبنان از زنده بودن سه تن از اين ديپلمات ها و شهادت موسوي كاردار وقت سفارت ايران در لبنان خبر داده بود.
گفتني است در تيرماه سال 1631، سيد محسن موسوي كاردار سفارت جمهوري اسلامي ايران در بيروت، كاظم اخوان خبرنگار خبرگزاري جمهوري اسلامي، احمد متوسليان وابسته نظامي و تقي رستگار مقدم كارمند سفارت ايران در لبنان ربوده شدند.

 

منبع:روزنامه كيهان۲۴/۴/۱۳۸۶

/ 0 نظر / 19 بازدید